Nabór wniosków o dofinansowanie fotowoltaiki.

Ministerstwo Rozwoju i technologii razem z Bankiem Gospodarstwa Krajowego uruchomiło z dniem 01 lutego 2023r. nabór wniosków o dofinansowanie fotowoltaiki.

Głównym elementem wsparcia jest grant OZE (Odnawialne Źródła Energii) na zakup, montaż, budowę nowej instalacji odnawialnego źródła energii. Wsparcie to 50% kosztów przedsięwzięcia netto (bez podatku VAT).

Nasza Spółdzielnia była jedną z pierwszych, która złożyła pierwsze wnioski o przyznanie grantu OZE na wykonanie instalacji fotowoltaicznej na 10 budynkach.

Miło nam poinformować, że wszystkie nasze wnioski zostały zaakceptowane i przedsięwzięcie zostało objęte grantem OZE. Spółdzielnia otrzyma grant w wysokości  1 026 720,39 zł.

Realizację planujemy rozpocząć po przyjęciu i uruchomieniu programu „Prosument lokatorski”, a zakończyć do sierpnia 2026 roku.

Według planowanych założeń tego programu całość wyprodukowanej energii rozliczana ma być w części wspólnej budynku, a nadwyżka ma zostać wypłacona prosumentowi (czyli wytwórcy energii elektrycznej). Oznacza to, że budynek zyska dodatkowe przychody, które wpłyną na fundusz remontowy nieruchomości lub zasilą eksploatację.

Scroll to Top